Firmamız 05.04.1984 yılında dedemiz SADETTİN GÜÇ tarafından Şahıs şirketi olarak Bolu’da kurulmuştur. 2012 yılında kurumsallaşma yoluna gidilerek GÜÇ HAFRİYAT olarak ünvan değiştirmiş ve günümüze kadar birçok proje de yer almıştır. 01.01.2020 tarihi itibariyle şirketleşme yoluna gidilerek GÜÇ MÜHENDİSLİK ünvanını kazandırmış bulunmaktayız.

İlk olarak 1984 yılında Bolu’da taksicilik yaparak başlanılmıştır. 1992 yılında İveco kamyonet ile Turk Telekom’da merkez, ilçe, köy ve beldelerine tekelom kablosu taşımacılığı ile yapılmıştır. 1998 yılında Dodge marka damperli kamyon ile kum, çakıl asfalt vb. nakliyat işleriyle devam edilmiştir. 2007 yılında ilk iş makinası(Ekskavatör) alınarak hafriyat işlerine girilmiştir. Firmamız zamanla büyümüş ve kısa zamanda Bolu ve çevresindeki belediye ve inşaat firmalarına taşeronluk hizmetlerinde bulunmuştur. Üstlenmiş olduğu tüm bu projeleri başarı ile bitirip zamanından önce ilgili kurum ve kuruluşlara teslim etmiştir.

Firmamızın amacı alanında çağın teknolojisini yakalayıp iş verimini arttırıp, maliyetleri düşürüp müşterisine en ucuz ve kaliteli hizmeti sunmaktır. Şu anda firmamız amacına ulaşmış olup müşteri portföyünü edinmiş olduğu bu anlayış ve hizmet sayesinde günden güne arttırıp kalitesinden asla ödün vermemiştir.

Firmamız iş makinaları ve kamyonları ile geniş araç parkına sahip olmakla beraber, hepsi alanında uzman 25 personeli ile hafriyat, nakliyat, taahhüt ve taşeronluk hizmetlerini devam ettirmektedir.